Bakan Avcı: THTC Türkiye’nin sağlık turizmi için önemli işler yapıyor


Ankara Global Sağlık Turizmi Zirvesi'nde Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı çalışmaları için THTC Kurucu Başkanı Emin Çakmak ve yönetim kurulunu kutladı
Url De Origem: http://www.turkiyeturizm.com/news_detail.php?id=51954

ANKARA- Ankara’da düzenlenen “Global Sağlık Turizmi Zirvesi ve Fuarı-Health Sumex”te Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTC Başkanı Meri İstroti, kurucu Başkan Emin Çakmak ve Genel sekreter Yunus Gürkan’a “Çalışmalarınızı izliyoruz. Türkiye’nin sağlık turizminin gelişmesi için önemli işler yapıyorsunuz” dedi.


bakan-avci-emin11.jpg

bakan-avci-emin2.jpg

bakan-avci-emin3.jpg

bakan-avci-emin7.jpg

EMİN ÇAKMAK: BAKANLIKLA BİRLİKTE BAŞARILI OLUYORUZ
THTC Kurucu Başkanı Emin Çakmak, Bakan Nasi Avcı’ya Türkiye’de giderek gelişen ve dünyada büyüyen sağlık turizmi pazarından pay almak için yurtiçi ve yurtdışında fuarlara katıldıklarını, çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Türkiye’nin dünya sağlık turizminin gelişmesinde büyük görev yaptığını belirten Emin Çakmak şunları anlattı: ‘Yurtdışı etkinliklerde bakanlıkla işbirliği içinde yaptığımız her çalışma verimli oluyor. İnternet üzerinde kurulan map2heal adlı site ile Türkiye’nin sağlık turizmini dünyaya açtık. 21 ülkeden alım heyetlerini davet ederek etkinliğe katkı sağladık.”

ANKARA’YI TANITTIK
Emin Çakmak düzenlenen etkinlikte Türkiye ve Ankara sağlık turizminin tanıtımına katkı sağladıklarını belirterek yaptıkları faaliyetleri şöyle özetledi: “20 ekim akşamı tüm yabancı ve yerli katılımcıları yaklaşık 300 kişilik heyeti Anadolu Down Town Oteli’nde gala yemeğinin sponsoru olup ağırladık. Sağlık Turizm portalımız olan map2heal sunumunuda gerçekleştirdik. Alım heyetlerini Afrika Ortadoğu Avrupa ve CIS ülkelerinden THTC ulaşım desteği ile getirdik.”

bakan-avci-emin5.jpg

bakan-avci-emin9.jpg

bakan-avci-emin12.jpg

BAKAN AVCı: SAĞLıK TURIZMI TÜRKIYE IÇIN ÖNEMLIDIR
Bakan Avcı, Emin Çakmak’ın verdiği Türkiye ve dünya sağlık turizmi hakkındaki bilgiler üzerine “Hazırladığımız yeni imar planları ile sağlık turizmine önem verdiğimizi gösteriyoruz. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklarla işbirliği içinde Termal Turizm Master Planı’nda kısa vadeli olarak yeni yatırım alanlarında tesisleşmeyi hedefliyoruz” dedi.
Sağlık turizminin Türkiye ekonomisi için önemli olduğunu söyleyen Bakan Avcı, 2014-2018 onuncu kalkınma planı döneminde sağlık turizminin 1,5 milyon yabancı ziyaretçiye ulaşması ve 3 milyar dolar gelir elde edilmesi hedeflendiğini bildirdi.

bakan-avci-emin13.jpg

ÖNEMLİ KATILIM OLDU
Health Sumex’e T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı, , KKTC Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, T.C.Sağlık Bakanlığı Müsteşar Prof.Dr.Eyüp Gümüş , AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Global Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr.Fawzi Yousef Qasem Al Hammouri, MEDİASA Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan Türkiye Sağlık Turizmi Geliştirme Konseyi Başkanı Emin Çakmak, büyükelçiler, milletvekilleri ve basın mensupları katıldı. Güven Hastanesi’nin sponsorluğunda 40 ülkeden 300 kişinin (yurtdışı heyetleri, ticaret odası başkanları, hastane sahipleri, turizm şirketleri sahipleri) katıldığı fuar ve zirve 3 gün sürdü.

savasanic3.jpg

KKTC, MAP2HEAL ILE SAĞLıK TURIZMI’NDE DÜNYAYA AÇıLDı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projesi olarak hayata geçirilen ve Dünya’da 87 ülke, 148 ofisi birbirine on-line bağlayan sağlık turizmi online rezervasyon sistemi anlaşmasını Ankara’da imzalayarak map2heal’e üye oldu.
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Dünya Sağlık Turizmi Kurucu Başkanı Emin Çakmak ve Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Ahmet Savaşan’ın Ankara’da imzladığı uluslararası anlaşma ile, KKTC’deki hekimler ile sağlık kuruluşlarının uluslararası platforumda tanınması ve ülke içi Sağlık Turizmi gelirlerinin arttırılması hedefleniyor.

Ataoğlu: Ülkemizdeki sağlık kuruluşları 87 ülke tarafından tanınacak…

Küresel krizler ve Dünya’da yaşanan pek çok olumsuzluğun yarattığı ortama rağmen gelişimini sürdüren turizm endüstrisinde özgün yerini alan Sağlık Turizmi’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin alternatif bir destinasyon olabilmesi için somut adımlar attığını ifade eden Ataoğlu, “Kuzey Kıbrıs’da Sağlık Turizmi’nin gelişmesi ve ülke içi katmadeğerin artması için gereken adımları atıyoruz. Bu kapsamda Dünya’da devrim yaratacağına inandığımız on-line sağlık turizmi rezervasyon sistemi map2heal’e ülkemizin üye olmasını tarihi bir adım olarak görüyoruz. Yaptığımız bu anlaşma ile ülkemizdeki doktorlar ile sağlık kuruluşları 87 ülke tarafından tanınacak ve Kuzey Kıbrıs çok daha fazla sağlık turisti tarafından tercih edilecektir” dedi.

Çakmak: Map2heal sistemine Kuzey Kıbrıs’ın üye olması tarihi bir gelişme…

Sistemin sağlık turistleri yanısıra, doktorlar ile daha kolay iletişime geçilebilmesini, etkin hasta takibi, tetkik gönderme gibi konularda çok büyük avantajlar sunduğunu vurgulayan Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak da konuşmasında, KKTC’nin Sağlık Turizmi’nden hak ettiği payı alabilmesi için gereken desteği verdiklerini söyledi. Çakmak, Dünya’da Sağlık Turizmi’nin gelişmesine büyük katkı yapacağına inandıkları map2heal sistemine Kuzey Kıbrıs’ın da üye olmasının tarihi bir gelişme olduğuna dikkat çekti. Çakmak, bu sistem sayesinde gerek Türkiye’nin gerekse de KKTC’nin Dünya’nın her yerinden daha fazla turist hasta tarafından tercih edileceğini vurgulayarak, hastaların sistem sayesinde bulundukları yerden gidecekleri şehirdeki doktorları ve hastaneleri online olarak seçebileceklerini, sağlık sigortalarının nerede geçerli olduğunu görebileceklerini ve sorularına kendi dillerinde yanıt alabileceklerini söyledi.

Savaşan: Konsey üyeleri map2heal’den ücretsiz faydalanabilecek…

Dünyaca ünlü kuruluş Alman Thieme Verlag işbirliğinde geliştirilen ve 17 dilde profesyonel çeviri hizmeti verecek map2heal uluslararası online hasta rezervasyon sistemi ile Kuzey Kıbrıs 87 ülkeden sağlık turisti almaya başlayacağını belirten Ahmet Savaşan, Sağlık Turizmi Konseyi üyesi sağlık kuruluşları ve doktorların map2heal sistemine ücretsiz üye olabileceklerini vurguladı


Comentários

A carregar...

Autor

Ortopedia e Traumatologia e 40 mais

Artigos relacionados